۳ باور غلط درباره تغذیه سالم -پنجشنبه, 29 اردیبهشت,1401
یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی، با اشاره به اینکه همیشه باورهای نادرستی وجود دارد که بر رژیم غذایی روزانه ما اثرمی‌گذارند، گفت: نکته اینجاست که معمولا هم ذره‌ای حقیقت در آنها وجود دارد.
جبران افزایش قیمت دارو -پنجشنبه, 29 اردیبهشت,1401
جبران افزایش قیمت دارو با پوشش بیمه ای.مدیرکل امور دارویی سازمان غذا و دارو، محسوس بودن تغییر قیمت دارو برای مردم را ناشی از عدم پوشش بیمه ای دانست که مربوط به سال گذشته بود.
نایاب شدن کپسول ریواکسون -دوشنبه, 26 اردیبهشت,1401
توضیحات مدیرکل امور دارویی سازمان غذا و دارو، در واکنش به علت نایاب شدن کپسول ریواکسون و انتظار بیماران آلزایمری:
تشخیص بیماری های پوستی -شنبه, 24 اردیبهشت,1401
یک متخصص پوست، در ارتباط با تشخیص دقیق بیماری‌های پوستی و اهمیت آسیب‌شناسی پوست، توضیحاتی ارائه داد.
طبق تحقیقات جدید، افرادی که از داروهای ادرارآور و مهارکننده های سیستم رنین آنژیوتانسین (RSA) برای فشار خون بالا استفاده می کنند، باید در مصرف ایبوپروفن نیز احتیاط کنند.
چاقی در زنان وخطر شکستگی استخوان -چهار شنبه, 21 اردیبهشت,1401
همه ما از عوارض چاقی در انسان ها باخبریم روزانه مطالعات زیادی در این حوزه انجام میشود که از آن ها میتوان به یک مطالعه جدید که در آن ، به افزایش خطر شکستگی استخوان در زنان می پردازد اشاره کنیم.
مجموعه سلامت فارس وتوسعه آموزش -دوشنبه, 19 اردیبهشت,1401
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در نشست هم اندیشی و جمع بندی ارزیابی آموزشی بیمارستان های زیرمجموعه دانشگاه، بر اهمیت مشارکت مراکز تحقیقاتی دانشگاه در توسعه امر آموزش و روزآمدسازی دانش مجموعه سلامت استان، تاکید کرد.
سازمان غذا و دارو لیست ۲۱ قلم داروی مورد نیاز بیماران خاص و صعب‌العلاج که اخیرا وارد فهرست رسمی دارویی شدند را منتشر کرد.
پیشگیری و درمان بیماری آسم -شنبه, 17 اردیبهشت,1401
در آستانه روز جهانی آسم؛سعی داریم با نشانه های ابتلا به آسم و راه های تشخیص و کنترل آن آشنا شویم.
سازمان غذا و دارو لیست ۲۱ قلم داروی مورد نیاز بیماران خاص و صعب‌العلاج که اخیرا وارد فهرست رسمی دارویی شدند را منتشر کرد.